فیلتر کیسه ای (بگ فیلتر-غبارگیر کیسه ای)
گروه ایمن صنعت پرشین تامین کننده و توزیع کننده فیلتر کیسه ای از جنس نامکس آرامید -پارچه بگ فیلتر ضد حریق و مقاوم در برابر حرارتانتخاب صحیح فیلتر کیسه ای مناسب برای بگ فیلتر با توجه به فرآیند صنعتی انواع فیلتر های کیسه ای در ابعاد و اندازه های مختلف با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد. جهت سفارش و یا استعلام قیمت انواع فیلتر های کیسه ای فرم زیر را تکمیل و ثبت نمایید یا با ما تماس حاصل نمایید .

کیسه فیلتر پلی استر ، کیسه فیلتر مقرون به صرفه صنعت فیلتراسیون :

در میان انواع کیسه فیلتر با جنس های گوناگون ، بگ فیلتر پلی استر به دلیل خواص خوب فیزیکی و همچنین هزینه نسبتاً پایین آن نسبت به فیلتر های موجود در سیستم فیلتراسیون تهویه صنعتی (بگ فیلتر) از محبوبیت بالاتری برخوردار است. تقریبا در 90 درصد صنایع که دمای کاری زیر 120 درجه و ذرات غبار ساده بدون خاصیت اسیدی و بازی را شامل می شوند این نوع کیسه فیلتر کاربرد دارد .


آشنایی با انواع کیسه فیلتر با جنس پارچه پلی استر:

پارچه پلی استر به اصطلاح بازاری به پارچه نمدی موسوم است با این تفاوت که نمد پایه گیاهی (پنبه) یا حیوانی (پشم) دارد اما پایه ساخت پارچه پلی استر مواد مصنوعی (پلاستیکی) است و به وسیله ماشین آلات ساخته شده . از این رو هزینه ساخت پایین و حجم تولید بالا می باشد.
این نوع پارچه در دو نوع بافت و بی بافت تولید می شود. در صنعت فیلتراسیون به دلیل افت فشار پایین تر ، عمدتاً از نوع پلی استر بی بافت استفاده می شود. پلی استر بی بافت به وسیله کوبش و سوزن زنی الیاف اولیه تولید میشود ، هرچه میزان کوبش و سوزن زنی بیشتر باشد ضخامت پارچه پلی استر و همچنین منافذ درون پارچه کاهش میابد و افت فشار افزایش میابد. ازین رو انتخاب ضخامت کیسه فیلتر پلی استر با توجه به نوع ذرات آلاینده (گرد و غبار - فیوم ) و همچنین فشار و هوا گذر باید متناسب باشد. استاندارد ضخامت این نوع کیسه فیلتر در بازه 3 الی 5 میلیمتر با دانیسیته 500 الی 550 گرم بر متر مربع می باشد.
در ساخت کیسه فیلتر پلی استر بی بافت از نوعی تور مشبک در میان پارچه استفاده میشود که اصطلاحا به آن ساپورت میانی گفته می شود . مزیت این ساپورت، بالا بردن استحکام کیسه فیلتر هنگام پالس زنی سیستم تمیز کننده (جت پالس) در فرایند فیلتراسیون می باشد . وجود ساپورت میانی در کیسه فیلتر های پلی استر موجب میشود که تراکم بالا تر رفته و در صنایعی که غبار درشت یا چسبنده دارند ، امکان به دام افتادن غبار در خلل و فرج بگ فیلتر بالا می رود به همین سبب راندمان سیستم پایین آمده و این عیب محسوب می شود . به همین خاطر پارچه پلی استر بی بافت در دو نوع با ساپورت میانی و بی ساپورت میانی موجود است.
نحوه دوخت کیسه فیلتر های پلی استر نیز به دو روش دوخت با نخ مقاوم از جنس پلی استر و دوخت اولتراسونیک مقدور می باشد. این این نوع دوخت با توجه به نیاز مشتری قابلیت انتخاب دارد.


کیسه فیلتر های مقاوم به حرارت:

کیسه فیلترپلی استر تحمل دمای 100 درجه سانتی گراد به صورت پیوسته و درمای 140 درجه سانتی گراد به صورت لحظه ای را دارد به همین خاطر به طور مستقیم برای استفاده صنایعی همچون ذوب آهن و فولاد مناسب نیست مگر اینکه به کمک افزایش کانال کشی و سیستم تصفیه کننده (غبارگیر صنعتی) مولتی سیکلون و روش های خنک کننده هوا را تا قبل از ورود جریان هوای حاوی ذرات آلاینده به درون بگ فیلتر به این دما برسانیم. برای آشنایی با روش های خنک سازی هوای خروجی به صفحه غبارگیر صنعتی مولتی سیکلون مراجعه نمائید.
در مواردی که امکان خنک سازی تا 100 درجه سانتی گراد امکان پذیر نباشد، از کیسه های فیلتر با جنس فایبر گلاس ، پلی آرامید ( نومکس) و گلاس که تحمل دمای تقریبی 205 درجه سانتی گراد به طور مداوم و 250 درجه دمای لحظه ای دارا می باشد، استفاده می گردد. از معایب کیسه فیلتر نومکس یا فایبر گلاس می توان به هزینه ی بالای ساخت ( تقریبا ده ها برابر کیسه فیلتر پلی استر ) و به دلیل وارداتی بودن این نوع کیسه فیلتر ، در داخل کشور از لحاظ تامین دچار مشکل می باشد. برای آشنایی بیشتر با انواع کیسه فیلتر های صنعتی و خواص آن، از جدول زیر استفاده نمایید.


جدول مشخصات فنی برای برخی از کیسه فیلتر های (بگ فیلتر) متداول

مقاومت شیمیایی مقاومت فیزیکی (C)حداکثر دما نام تجاری نام
حلال اکسیداسیون قلیا اسید آلی اسید معدنی کشش سطحی لرزش ساییدگی حرارت مرطوب حرارت خشک متناوب مداوم
عالی متوسط متوسط خوب ضعیف خوب خوب متوسط خوب خوب - 82 کتان کتان
عالی خوب متوسط خوب خوب عالی عالی خوب متوسط خوب - 80 پلی استر پلی استر
عالی خوب متوسط خوب خوب عالی خوب خوب خوب خوب 145 135 Orlon
Acrilan
Creslan
آکریلیک
خوب خوب خوب خوب خوب خوب متوسط متوسط متوسط متوسط - 72 Dynel
Verel
مداکریلیک
عالی خوب خوب عالی متوسط عالی عالی عالی عالی عالی 215 205 نومکس
Nomex
پلی آمید
عالی خوب متوسط خوب متوسط عالی خوب خوب متوسط عالی 300 259 P-84 پلی مید
عالی خوب عالی عالی عالی خوب عالی عالی عالی خوب 110 94 Herculon
Reevon
Vectra
پلی پروپیلن
عالی عالی عالی عالی عالی خوب خوب متوسط عالی عالی 240 220 Teflon
FEP
TFE
تفلون
عالی عالی عالی عالی عالی خوب خوب متوسط عالی عالی 280 259 Rastex PFTE
ضعیف خوب خوب عالی عالی خوب خوب متوسط متوسط متوسط - 177 Vinyon
Clevylt
پلی ونیل کلراید
عالی عالی متوسط عالی عالی متوسط ضعیف ضعیف عالی عالی 315 259 Glass گلاس
خوب عالی خوب خوب خوب خوب ضعیف ضعیف عالی عالی 280 259 Fiberglass فایبرگلاس


حتما قبل از تکمیل فرم سفارش محصول (فیلتر کیسه ای) به مقاله زیر که نحوه صحیح انتخاب فیلتر کیسه ای در آن بطور کامل شرح داده شده است مراجعه نمایید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با ما تماس بگیرید. برای این منظور به صفحه تماس با گروه ایمن صنعت پرشین مراجعه کرده و در بخش خدمات مورد نیاز گزینه مشاوره برای انتخاب فیلتر کیسه ای را انتخاب نمایید.

ایمن صنعت پرشین - تهویه صنعتی


نحوه انتخاب صحیح فیلتر کیسه ای برای بگ فیلتر (غبارگیر صنعتی )
کلیک کنید
 

فرم سفارش فیلتر کیسه ای (بگ فیلتر)


  • Drop files here or