سیستم های یکپارچه تهویه صنعتی

گروه ایمن صنعت پرشین سازنده انواع سیستم های تهویه صنعتی

 
 

گروه ایمن صنعت پرشین طراح و سازنده انواع سیستم های یکپارچه تهویه صنعتی برای انواع صنایع پتروشیمی ، صنایع ذوب فلزات و ریخته گری ، معدن ، اتاقک های رنگ ، سند بلاست ، صنایع غذایی و دارویی ، صنایع نظامی و بسیاری از صنایع درگیر با آلودگی صنعتی در هوای محیط کار آمادگی همکاری و پیاده سازی سیستم های تهویه صنعتی را دارا می باشد. در ادامه توجه شما را به انواع خدمات مهندسی تهویه صنعتی که توسط این کارگروه برای صنایع مرتبط ارائه می شود جلب می کنم.

اهمیت هوای تمیز و عاری از آلاینده ها در محیط های کاری صنعتی به خوبی شناخته شده است. صنایع پیشرفته با پیچیدگی های بهره برداری خود و فرآیندهایی که از عناصر و ترکیبات شیمیایی روزافزونی استفاده می کنند و عمدتا بسیار سمی هستند، در حال گسترش هستند. استفاده از چنین موادی ممکن است موجب تولید ذرات، گازها، بخارات، مه و غبار در محیط کار، و با غلظت هایی بالاتر از سطوح ایمن گردند. تنش های حرارتی می تواند محیط هایی نا امن و ناراحت را باعث شود. تهویه صنعتی با طراحی موثر راه حل این مشکلات می باشد. تهویه صنعتی می تواند بو، رطوبت، و سایر شرایط محیط نا مطلوب را نیز کنترل کند.
تهویه صنعتی یک سیستم یکپارچه مهندسی می باشد که برای کاهش میزان تماس کارکان با آلاینده های هوایی مانند ذرات گرد و غبار، میست، فیوم، بخار و گاز) در محیط کار بوسیله ی بدام انداختن آلاینده در منبع و انتقال آن به تصفیه کننده ها طراحی شده است. کارفرمایان باید با طراحان سیستم تهویه صنعتی، تامین کنندگان، نصب کنندگان و کارکنان همکاری کنند تا سیستم تهویه صنعتی به خوبی طراحی و پیاده سازی شود.

امروزه با گسترش روز افزون تکنولوژی و پیشرفت صنایع و دستگاه ها آلودگی های ناشی از کار هم روز به روز در حال افزایش است.وجود آلودگی های محیط کار بطور مستقیم بر روی سلامتی ، ایمنی و کیفیت زندگی صدها هزار از کارکنان صنایع کشور تاثیر گذار است . یکی از روش های مهندسی حذف و کنترل آلودگی های محیط کار، وجود سیستم های تهویه استاندارد و با کیفیت می باشد. گروه ایمن صنعت پرشین با توجه به کمبود نیروی متخصص در طراحی سیستم های تهویه صنعتی بر آن شد تا با استفاده از نیروی متخصص و کارآمد و استفاده از برترین استاندارد های جهان بتواند نیاز کشور را در این زمینه مرتفع سازد و سلامت کارکنان، به عنوان با ارزش ترین منابع سازمان ها را حفظ کند.
وجود آلودگی های صنعتی در محیط کار نه تنها بر روی سلامت افراد و کارکنان سازمان تاثیر می گذارد بلکه در درازا بر روی کیفیت محصولات سازمان نیز تاثیر سوئی خواهد گذاشت. از آنجا که بیشتر آلودگی ها هوای محیط کار قابلیت رسیدن به انتهای دستگاه تنفسی را دارا می باشند، سبب بروز انواع بیماری های تنفسی می شوند. بنابراین موثر ترین روش حذف آلاینده ها، جمع آوری آن ها در محل تولید و انتشار آن می باشد.
سیستم های تهویه صنعتی شامل قطعات و لوازم بسیار متنوعی هستند که به تخصص و تجربه ی زیادی برای طراحی و ساخت نیاز دارند این قطعات شامل هودها، داکت ها، فن، تصفیه کننده ها و استک یا داکت خروجی می باشد که هر کدام تاثیر مستقیمی را بر کارایی و خروجی سیستم تهویه دارند که بر اساس نیاز کارفرما و استاندارد های موجود در این زمینه این وسایل باید انتخاب و طراحی شوند. همچنین انتخاب آلیاژ های مناسب برای ساخت این وسایل تاثیر بسزایی در افزایش طول عمر سیستم تهویه شما خواهد داشت.یکی دیگر از عوامل موثر در حذف آلودگی، شناخت دقیق این آلودگی ها و نحوه فیلتر نمودن آنها از هوای محیط کار می باشد که نیاز به تخصصی بالا دارد. به همین دلیل گروه ایمن صنعت پرشین بطور کاملا انحصاری دست به طراحی انواع سیستم های تهویه صنعتی برای کنترل کامل آلودگی های هواگذر صنعتی شده است.این حضور انحصاری و مستقل در طراحی سبب افزایش سرعت و کنترل کیفیت در تمام مراحل ساخت و نصب سیستم تهویه صنعتی می باشد.پیاده سازی پروژه های تهویه صنعتی از صفر تا صد توسط گروه ایمن صنعت پرشین صورت می گیرد و نیاز کارفرما را برای قرارداد با هر سازمان و پیمانکار دیگری بی نیاز می کند. به همین دلیل اجرای پروژه ها توسط این کاگروه با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن به سرانجام می رسد و بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت .

انواع سیستم های تهویه صنعتی

سیستم های تهویه صنعتی ارائه شده توسط گروه ایمن صنعت پرشین بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم:

 

1. سیستم تهویه صنعتی عمومی

تهویه صنعتی عمومی یک عبارت کلی است که به تغذیه و تخلیه هوا نسبت به یک اتاق، ناحیه یا ساختمان اشاره می کند و می تواند به دسته های ویژه ی زیر تقسیم و طبقه بندی گردد:
الف ) تهویه صنعتی رقیق سازی : رقیق سازی هوای آلوده با هوای غیر آلوده به منظور کنترل مخاطرات هوایی بالقوه، آتش سوزی و شرایط انفجار، بو ها، رایحه ها و سایر آلاینده های بر هم زننده احوالات انسان می باشد. تهویه صنعتی رقیق سازی می تواند شامل کنترل آلاینده های هوایی ( بخارات، گازها و ذرات) در ساختمان های ایزوله نیز باشد. تهویه صنعتی رقیق سازی به میزان تهویه صنعتی موضعی برای سلامتی و کنترل آلاینده های مضر مطلوب نمی باشد. ممکن است شرایطی بوجود آید که رقیق سازی آلاینده ها بتواند برای کنترل اقتصادی آلایند ها کافی باشد.
ب) تهویه صنعتی برای کنترل حرارت: کنترل شرایط اتمسفر یک ناحیه به همراه الزامات صنایع دائمی جهت جلوگیری از کاهش سطح آسایش و بروز آسیب و جراحت می باشد.

2. سیستم تهویه صنعتی موضعی

سیستم های تهویه صنعتی موضعی به شکلی طراحی می شوند که آلاینده های محیطی را در بدو انتشار جمع آوری کنند و به بیرون از فضای محیط کاری انتقال دهند به همین دلیل نسبت به سیستم تهویه صنعتی رقیق سازی که ابتدا آلاینده در محیط پخش می شوند سپس به بیرون رانده می شوند، راندمان بسیار بالاتری دارند.

>> اجزا اصلی سیستم تهویه صنعتی موضعی < <

 

سیستم های تهویه صنعتی موضعی معمولا از 5 مولفه ی اصلی تشکیل شده اند که شامل هودها (کلاهک ها)، شبکه داکت، تجهیزات تصفیه کننده ی هوا (غبارگیر های صنعتی) و فن (هواکش سانتریفیوژ) و دودکش تخلیه می باشد.
هود های تهویه صنعتی، آلاینده های تولید شده توسط فرآیند تولید را از هوا یا جریان گازها جمع آوری می کند. این آلاینده ها ممکن است ذرات معلق و یا گاز باشند. شبکه ی داکت هوای آلوده را به سیستم تصفیه هوا انتقال داده و سپس به فن منتقل می کند. در سیستم های تصفیه کننده هوا، آلاینده ها از جریان هوا حذف می شوند.
فن باید طوری انتخاب شود که بر تلفات ناشی از اصطکاک در کلاهک ها، داکت و تصفیه کننده غلبه کرده و نرخ جریان کافی ایجاد نماید.

1. هود های تهویه صنعتی یا کلاهک ها

نوع هود صنعتی مورد استفاده به مشخصه های فیزیکی تجهیزات، فرآیند، مکانیزم تولید آلاینده و نوع تعامل بهره برداری از تجهیز وابسته می باشد که در یکی از سه دسته ی زیر طبقه بندی می شود:
- هود های صنعتی محیطی ( دربرگیرنده)
- هودهای خارجی
-هود های گیرنده


برای اطلاعات بیشتر در مورد هود های تهویه صنعتی می توانید از لینک زیر استفاده نمایید .
کلیک کنید

3. داکت سیستم تهویه صنعتی موضعی

پس از طراحی هود های تهویه صنعتی موضعی و تعیین محل نصب آن، هودهای تهویه صنعتی موضعی از طریق شبکه ای از داکت ها به سیستم تصفیه هوای صنعتی و فن سانریفیوژ متصل می شوند. داکت سیستم تهویه صنعتی موضعی ملزم به بهره برداری تحت شرایط مواد خروجی از هود های تهویه صنعتی خواهد بود. این شرایط می تواند شامل حرارت بالا، فرسایش ناشی از گردوغبار و خورندگی بر اثر ذرات جامد، بخارات و مایعات موجود در جریان هوا باشد.

3. تجهیزات تصفیه هوا (غبارگیر صنعتی)

گرد و غبار، مه و دود، مواد سمی یا گاز های خورنده نباید مستقیما به اتمسفر تخلیه شوند. برای برآودر الزامات قانونی مربوط به آلودگی هوا، لازم است از یک تصفیه کننده هوا یا سایر تجهیزان تجهیزات مشابه برای جداسازی آلاینده ها از جریان هوا استفاده شود.آلاینده ها می توانند بصورت فیزیکی جامد، مایع و گاز و یا ترکیبی از هر سه باشد. تجهیزات و سیستم های تصفیه کننده های هوا معمولا از نوع سیکلون و مولتی سیکلون، سیستم تصفیه کننده از نوع بگ فیلتر و سیستم وت اسکرابر می باشد.

< < برای سفارش انواع غبارگیر صنعتی از جمله بگ فیلتر ، وت اسکرابر و مولتی سیکلون به صفحه زیر مراجعه نمایید >>

4. فن سانتریفیوژ (فن حلزونی، هواکش صنعتی ، اگزاست فن )

برای جابجا کردن هوا در یک سیستم تهویه صنعتی موضعی، لازم است انرژی لازم برای غلبه بر تلفات سیستم تهویه صنعتی تامین گردد. این تلفات توسط محدودیت های سیستم داکت، مقاومت فیلتر و سایر عوامل اعمال می شود.فن های سانتریفیوژ مورد استفاده در سیستم های تهویه صنعتی موضعی معمولا از نوع فن سانتریفیوژ بک وارد و فن سانتریفیوژ رادیال می باشد.

5. کانال اگزاست یا دودکش تخلیه:

آخرین مولفه یک سیستم تهویه صنعتی موضعی، دودکش تخلیه می باشد که امتداد داکت تخلیه تا بالاتر از طیح بام ساختمان می باشد. دودکش تخلیه برای سیستم تهویه صنعتی باید به شکلی طراحی شود تا از ورود باران و یخ به داخل آن جلوگیری شود.

سیستم تهویه صنعتی عمومی - شبکه داکت تهویه سیستم تهویه صنعتی عمومی - شبکه داکت تهویه
پیاده سازی و اجرا سیستم تهویه صنعتی - شبکه داکت تهویه پیاده سازی و اجرا سیستم تهویه صنعتی - شبکه داکت تهویه
شبکه داکت تهویه صنعتی موضعی شبکه داکت تهویه صنعتی موضعی
فن سانتریفیوژ -سیستم تهویه صنعتی - اگزاست فن فن سانتریفیوژ -سیستم تهویه صنعتی - اگزاست فن
غبارگیر صنعتی یا تصفیه کننده هوا - بگ فیلتر برای سیستم تهویه صنعتی غبارگیر صنعتی یا تصفیه کننده هوا - بگ فیلتر برای سیستم تهویه صنعتی
 وت اسکرابر - غبارگیر صنعتی در سیستم تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین  وت اسکرابر - غبارگیر صنعتی در سیستم تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین
هود های اسلات دار تهویه صنعتی - حوضچه اسید هود های اسلات دار تهویه صنعتی - حوضچه اسید
هود تهویه صنعتی جوشکاری متحرک با مکنده مستقل هود تهویه صنعتی جوشکاری متحرک با مکنده مستقل

گروه ایمن صنعت پرشین

طراح و سازنده انواع سیستم های تهویه صنعتی و غبار گیر صنعتی

گروه ایمن صنعت پرشین با استفاده از برترین مهندسان، نرم افزار های کاربردی ، اقدام به طراحی ، ساخت ، پیاده سازی و راه اندازی انواع سیستم های تهویه صنعتی عمومی و سیستم های تهویه صنعتی موضعی می پردازد که دارای انطباق کامل با استاندارد های جهانی و محیط زیستی می باشد. سیستم های تهویه صنعتی پیاده سازی شده توسط ایمن صنعت پرشین دارای بالاترین راندمان، بالاترین کیفیت و هزینه ی مناسب می باشد.


طراحی

یکی از اصلی ترین بخش ها در اجرای پروژه های تهویه صنعتی ، بخش طراحی-مهندسی می باشد. این بخش از این جهت بسیار مهم است که سبب مشخص شدن تمام پارامتر های مورد نظر یک سیستم تهویه، مختص مکان مورد نظر می شود. هر بخش آن باید بر اساس استاندارد های موجود طراحی شود تا بهترین نتیجه را حاصل نماید.


STEP 1

ساخت

پس از اتمام طراحی، ایمن صنعت پرشین با حداکثر توان خود شروع به ساخت کامل تجهیزات می کند . برای اطمینان از کیفیت مناسب این تجهیزات تست های مختلفی برای یافتن عیوب مختلف صورت می گیرد .

STEP 2

پیاده سازی

پس از اتمام تست ها و حصول اطمینان تجهیزات، ابتدا تیم متخصصین ما برای آماده سازی شرایط نصب سیستم به محل رفته و شرایط را مهیا می نمایند. برای نصب و پیاده سازی سیستم در محل مورد نظر، سیستم به همراه تیم متخصص از گروه ایمن صنعت پرشین برای تکمیل پروسه اجرا وپیاده سازی فرستاده می شود .


STEP 3

تعمیرات و نگهداری

با توجه به حساس بودن سیستم های تهویه صنعتی برای افزایش طول عمر آنها و استفاده بهینه، گروه ایمن صنعت پرشین چندین پیشنهاد برای شما دارد. این پیشنهاد ها برای شما سطح اطمینانی از عمکرد مناسب سیستم های تهویه تان را در بر خواهد داشت.


مشتریان ما و گارانتیگروه ایمن صنعت پرشین برای اجرایی کردن خط مشی های خود نسبت به مشتری، گارانتی بسیار فراگیری برای سیستم های پیاده سازی شده خود در سازمان های مختلف را در قرار دادهای خود جای داده است . براساس تجهیزات و تکنولوژی های بکار گرفته شده در سیستم های تهویه خود گارانتی برای مشتریان متفاوت می باشد. با این حال ایمن صنعت پرشین برای تمام قرار داد های خود اطمینان از عملکرد ۱۰۰ در صد سیستم تهویه نصب شده را تضمین می کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره ، طراحی و پیاده سازی انواع سیستم های تهویه صنعتی می توانید توسط لینک زیر با ما ارتباط برقرار کنید.


آلودگی های مربوط به هوای محیط کار شما می تواند سبب آسیب به سلامتی کارکنان شما( بستگی به میزان تماس آنها با هوای آلوده) شود کیفیت پایین هوای محیط کار می تواند بر روی محصول نهایی سازمان شما نیز تاثیر گذار باشد. بهره وری در سازمان هایی که از کیفیت بد هوا رنج می برند به شدت کاهش می یابد. تاثیرات مستقیم روی کارکنان شامل کاهش سطوح تمرکز، نرخ خطاهای بالاتر و افزایش غیبت های ناشی از بیماری ها می شود.تاثیرات مستقیم شامل کاهش بهره وری، ایجاد مشکل در استخدام کارکنان جدید و نگهداری کارکنان فعلی و هزینه های آموزش و استخدام مجدد می شود.