ذرات گرد و غبار گرافیت-تهویه صنعتی
تهویه صنعتی برای ذرات گرد و غبار گرافیت
تهویه صنعتی - غبارگیر صنعتی -ذرات گرد و غبار کربن سیاه
تهویه صنعتی برای ذرات گرد و غبار کربن سیاه
نمایش همه

تهویه صنعتی برای گرد و غبار آلومینیوم

تهویه صنعتی برای گرد و غبار آلومینیوم

تهویه صنعتی برای گرد و غبار آلومینیوم

آلومینیوم یکی از فراوان ترین فلزات بر روی زمین می باشد و از لحاظ ارزشی و مصرفی در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است . استفاده از این فلز در صنایع هوایی و ماشین سازی بسیار افزایش پیدا کرده است و همچنین برای قوطی های نوشابه و بسته بندی دیگر مواد غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با این تفاسیر آلومینیوم در صنعت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین نیاز به روشی ایمن برای استفاده از آن نیاز می باشد.
بطور متوسط بزرگسالان روزانه ۷-۹ میلی گرم آلومینیوم در غذای مصرفی شان وجود دارد ولی زمانی این عنصر خطرناک می باشد که وارد دستگاه تنفسی فرد بشود و یا به صورت آلومینیوم خالص با پوست تماس پیدا کند. بدین منظور سازمان حفاظت شغلی و بهداشت (OSHA) برای حفاظت کارکنان در صنایع قوانین و مقرراتی برای حدود تماس مجاز برای آلومینیوم را ایجاد کرده است . همچنین در اثر تماس طولانی مدت با هوای آلوده به گرد و غبار آلومینیوم سبب بروز مشکلات در کبد خواهد شد . همچنین وجود آلومینیوم در فیوم های فلزی سبب آسیب رسیدن دستگاه عصبی حرکتی خواهد شد.
همچنین در صورت تهویه صنعتی نامناسب برای هوای آلوده به گرد و غبار آلومینیوم امکان بروز انفجار های شدید بوجود خواهد آمد . آلومینیوم به حالت گرد و غبار یکی از خطرناک ترین و همچنین به عنوان یکی از مواد اشتعال پذیر و ذرات قابل انفجار شناخته می شود . هنگامی که این ذرات گرد و غبار در ابعاد مناسب با اکسیژن کافی قرار گیرند یکی از انفجاری ترین مخلوط ها را تشکیل می دهند . گرد وغبار آلومینیوم بعنوان یکی از انفجاری ترین گرد و غبار ها در دسته بندی های جهانی قرار می گیرد.
به همین دلیل برای جلوگیری از این خطرات باید سیستم تهویه صنعتی بسیار کارآمدی برای تصفیه غبار های صنعتی موجود در هوای محیط کار وجود داشته باشد.

خطرات تماس با آلومینیوم در صورت نبود سیستم تهویه صنعتی و غبارگیر صنعتی :

از آسیب های رایج در تماس با هوای حاوی گرد و غبار آلومینیوم می توان به سوزش های شدید پوستی و چشمی اشاره کرد. همچنین از کارافتادگی و کاهش توان موثر در دستگاه تنفسی نیز یکی از مهم ترین عوارض برخورد با هوای آلوده با گرد و غبار آلومینیوم می باشد که سبب فیبروز ریه های خواهد شد .

حدود تماس مجاز آلومینیوم برای تهویه صنعتی :

حدود مجاز تعیین شده توسط سازمان اوشا برای گرد و غبار موجود در هوای کارخانه برای آلومینیوم ۱۰ الی ۱۵ میلی گرم در هر متر مکعب از هوا می باشد که در مواردی این مقدار به ۵ میلی گرم در هر متر مکعب از هوا می رسد . همچنین تخطی از این موارد سبب آسیب شدید کارکنان در مجموعه خواهد شد که بشدت بهره وری را کاهش خواهد داد .

راه حل های تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین برای تصفیه گرد و غبار آلومینیوم :

تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین برای این منظور راه حل بسیار مناسب و قطعی را پیش بینی وطراحی نموده است . این راه حل شامل طراحی سیستم تهویه صنعتی، داکت، طراحی هود های تهویه صنعتی ، طراحی سیستم های تصفیه کننده هوا(غبار گیر های صنعتی) می باشد. تصفیه کننده های هوای آلوده (غبار گیر های صنعتی) ساخته شده توسط تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین که مناسب برای تصفیه و بدام انداختن این ذرات یعنی گرد و غبار آلومینیوم می باشند عبارتند از بگ فیلتر (غبار گیر کیسه ای) ، سیکلون و مولتی سیکلون و در نهایت وت اسکرابر (غبار گیر تر).

تهویه صنعتی ایمن صنعت پرشین